Fergeteges szezonnyitás, brutális csaták

Lezajlott a Drift Games hétvégéje, ekkorát ritkán szól a RabócsiRing A rabócsiringi drfit versenyeket 17 éve szervező Hunakamo SE. minden évben igyekszik felülmúlni önmagát és be kell lássuk, hogy sikerül is. Idén a szezon első nagy versenyén a Drift Games FiA CEZ verseny keretei között debütált a vadonatúj Double Elimination a fordított nyomvonalon a GRID verseny a Vezetéstechnikai pálya szakaszon, valamint a szervezői és média oldalon is komoly újítások történtek.

Csak hogy néhányat kiemeljek, idén online pontozórendszert mutatott be a csapat, melynek köszönhetően élőben lehetett követni a kvalifikációs ponteredményeket a weboldalon, valamint a szemfülesek azt is kiszúrhatták, hogy új drift rajtlámpák dolgoztak a pályán, pontosan olyanok, mint az amerikai Formula Drift és az európai Drift Masters keretei között.

Nyolc különböző országból voltak indulók és az időjárás is kedvezett a hétvégének. Történelmi pillanatot tudhattak maguknak az olaszok, ugyanis a RabócsiRing drift történelmében először sikerült a PRO DRIFT dobogó legfelső fokára állnia itáliai indulónak. Következzenek is az eredmények.

Az első GRID drift vezetéstechnikai verseny harmadik helyén Fajkucius Gábor végzett, aki egy 2017-ben átalakított Ladával, 0:26.330 másodperces lemaradással teljesítette a versenyt. Előtte a második helyre 0:11.050 másodperces időveszteséggel Michal Kunc autózta be magát egy E36 BMW volánja mögött. Az aranyérmet Palásti Renátónak sikerült megszereznie, 1:17.670 másodperc alatt futotta győztes körét az E46 BMW-vel.

A PRO2 kategória csatái fergetegesek voltak és a végeredmény azt bizonyítja, idén megőrültek az északi szomszédaink! A negyedik helyen Martin Soukup végzett egyetlen Cseh dobogósként, egy BMW E36-tal. A harmadik helyezéstől az elsőig, a Szlovákok uralták a dobogót, nagyon szép teljesítményt tudhatnak magukénak. Peter Kapajcik és az E36 BMW harmadik helyen végzett, őt megelőzve Lubomir Juroska öntözte a pezsgőt a második helyről, amelyre egy S13 Nissannal sikerült becsúszni. Az első helyet Róbert Horensky húzta be, szintén egy BMW E36 kormánya mögött.

A PRO kategóriában köszönthettünk már ismerős és új arcokat is egyaránt. Örömmel látom, hogy az egyik legfiatalabb titán, aki ráadásul hölgy, idén sem teljesít rosszabbul mint tavaly. A román Natalia Iocsak és a lángoló piros BMW E46 a negyedik helyig küzdötte magát a srácok között, és volt akit jól meg is szorongatott. A harmadik helyet a lengyel Radek Gatowski szerezte meg magának a Nissan S15 Silviával, a második helyen pedig a cseh Dominik Kouba végzett egy újabb BMW E46-al. Boldog a driftrajongó lelke, amikor egy igazán, nagyon japán autóval jutnak el az aranyéremig. Így ezen a versenyen minden drift bolond ujjonghatott. Az első helyre az az olasz Luca Fuschini került, aki egy Mazda RX-7-el versenyzett és ezt a versenyest megelőzően az Olasz Drift Bajnokság első helyét is bezsebelte.

Mind a versenyzői, mind a nézői és mind a szervezői oldal nagyon elégedett, csodálatos versenyhétvégét zárhatott a Drift Games-el a Hunakamo, méltó nyitás erre a szezonra. Ami nemsokára robog is tovább, hiszen 2023. Július 15-16-án jön a Drift Kings a Lada Allstars és a GRID 2 is.

Várunk szeretettel ezen rendezvényünkre is, melynek részleteit megtalálod a weboldalunkon és social media felületeinken!